musisz zobaczyć
  • Loading

Reprezentacja Polski coraz bliżej Łomży

W ostatnim czasie Prezydent Łomży - Mariusz Chrzanowski, spotkał się z prezesem Podlaskiego Związku Piłki Nożnej - Witoldem Dawidowskim. Celem wizyty było omówienie, poruszanych już wcześniej, w centrali związku, tematów - zorganizowania w naszym mieście meczu juniorskiej reprezentacji Polski oraz utworzenia gimnazjum sportowego o profilu piłkarskim. W spotkaniu, które odbyło się w siedzibie związku w Białymstoku, uczestniczył również zastępca Prezydenta - Andrzej Garlicki.

O organizację piłkarskiego wydarzenia Prezydent Miasta czyni starania od dłuższego czasu. - Przyjazd do Łomży drużyny narodowej, nawet tej młodzieżowej, byłby nie lada gratką dla naszych mieszkańców i promocją miasta – mówił Mariusz Chrzanowski.

W ostatnich latach polscy juniorzy grali nad Narwią trzykrotnie. Były to mecze drużyn U-15, U-18, U-19. Teraz w grę ponownie wchodziłaby reprezentacja do lat 19., którą prowadzi obecnie Rafał Janas. Niektórzy z jego podopiecznych mają już na koncie występy w ekstraklasie i są silnymi punktami swoich zespołów. Bartłomieja Drągowskiego z Jagiellonii Białystok czy Dawida Kownackiego grającego w poznańskim Lechu, osobom intersującym się futbolem, z pewnością przedstawiać nie trzeba.

Młodzi kadrowicze mieliby rozegrać spotkanie towarzyskie na stadionie przy ul. Zjazd. - Łomża spełnia wszelkie warunki ku temu. Macie ładny stadion, bazę treningową i noclegową. Sprawę przedstawię na najbliższym zebraniu Komisji Piłkarstwa Amatorskiego i Młodzieżowego PZPN – powiedział Witold Dawidowski. - Myślę, że taki mecz mógłby się odbyć nie wcześniej niż na jesieni, a w grę wchodziłby przeciwnik z Europy Wschodniej lub Skandynawii – dodał.

Druga kwestia, związana z utworzeniem Gimnazjalnego Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży dla piłkarzy, nie przedstawia się tak optymistycznie. - Szanse na powodzenie projektu są w tej chwili niewielkie, zważywszy na to, że w Łomży funkcjonuje już Akademia Młodych Orłów a w kraju jest już blisko czterdzieści takich szkół i PZPN nie planuje w najbliższym czasie ich powiększenia – tłumaczył prezes wojewódzkiego związku. W związku z tym Mariusz Chrzanowski zaproponował by naszym grodzie powstał taki ośrodek dla dziewcząt. O takiej możliwości Prezydent Łomży został poinformowany podczas wcześniejszej wizyty w siedzibie głównej PZPN w Warszawie. W kraju maja być utworzonych tylko kilka takich ośrodków. - Chcemy dołożyć wszelkich starań by szkoła powstała w Łomży – powiedział Prezydent.

Witold Dawidowski zakomunikował, że istnieje taka możliwość, dodając, że prowadzone są jeszcze rozmowy z innymi miastami w województwie. Sprawa ma się rozstrzygnąć na przestrzeni najblizszego tygodnia.

 

 

UM Łomża