musisz zobaczyć
  • Loading

Masz psa lub kota? Odwiedź groomersów w Wecie (Foto)

Groomer to słowo zaczerpnięte z języka angielskiego, a oznaczające fryzjera psa lub kota. Groomerzy nie tylko przycinają sierść zwierzętom, zajmują się często trymowaniem, myciem, pielęgnacją, czyszczeniem uszu, usuwaniem insektów i wieloma innymi zabiegami.

Moda na pielęgnację małych zwierząt dopiero rozwija się w Polsce. Gabinet groomerski w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży działa z powodzeniem od kilku lat. Na zajęcia uczęszczają chętni uczniowie klas I-IV z kierunku  technik weterynarii w każdą środę w godzinach 16-20. Swoje umiejętności praktykują na pupilach mieszkańców Łomży i okolic. Jak umówić się na zabiegi w Wecie? Wystarczy znaleźć kontakt na Facebooku, wpisując: Gabinet groomerski „Cztery łapy”.

Podczas ćwiczeń przyszli technicy weterynarii nabywają praktyczne umiejętności strzyżenia, kąpania, modelowania psów i kotów. Uczniowie poznają również wyposażenie gabinetu groomerskiego, uczą się stosować kosmetyki dla zwierząt oraz konserwować sprzęt pielęgnacyjny. Ponadto doskonalone są umiejętności pomiaru tętna, temperatury oraz oddechów u czworonogów.  W miesiącach wiosenno-letnich przywożeni są również podopieczni z łomżyńskiego schroniska psów ,,Arka”.

Wielu uczestników zajęć groomerskich zakupiło sprzęt i świadczy usługi pielęgnacyjne w rodzinnych miejscowościach, wiążąc z zawodem groomera swoją przyszłość.