musisz zobaczyć
  • Loading

Lato 2015 w Łomży

Według danych przekazanych przez organizatorów letniego wypoczynku ok. 2100 osób wyjedzie na kolonie, obozy, biwaki. Otwarte formy proponowane przez organizatorów na terenie Łomży stworzą szansę do różnych, aktywnych form spędzania czasu kilku tysiącom dzieci i młodzieży. Szkoły i placówki oświatowe funkcjonujące na terenie miasta Łomża udostępnią młodzieży boiska przyszkolne i place zabaw oraz pracownie informatyczne i multimedialne.

W okresie wakacji do dyspozycji pozostaje czynna Miejska Biblioteka Publiczna z wypożyczalnią i czytelnią, oraz punktami filialnymi i Oddziałem dla Dzieci. Czynne będzie Muzeum Północno – Mazowieckie, Galeria Sztuki Współczesnej i Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie. Filharmonia Kameralna w okresie wakacji jest w trakcie między sezonowej przerwy artystycznej.
Miejsce wykorzystywane do kąpieli nad Narwią będzie funkcjonować od 26 czerwca do 1 września br.
Od 25 czerwca do 31 sierpnia chętni będą mogli skorzystać z odkrytego basenu kąpielowego na kompleksie rekreacyjnym przy ul. Konstytucji 3 Maja. Do dyspozycji pozostają boiska przy szkołach, Orliki, kompleksy sportowo – rekreacyjne „Perspektywa” i przy ul. Konstytucji 3 Maja.
W dniach 1 - 26 lipca będzie czynna Pływalnia Nr 1 na ul. Niemcewicza, a od 27 lipca funkcjonować będzie Pływalnia Nr 2 na ul. Wyszyńskiego.

 

UM Łomża