musisz zobaczyć
  • Loading

Ratusz: Prezydent Łomży wręczył nominacje nauczycielom (Foto)

- Dzieci to dobro najważniejsze, trzeba o nie dbać i zawsze dawać z siebie sto procent – mówiła Joanna Wejs-Pruszko z Zespołu Szkół Specjalnych, podczas uroczystego wręczania aktów nadania stopnia nauczyciela mianowanego, które odbyło się w czwartek (27 sierpnia br.) w łomżyńskim Ratuszu. Nominacje z rąk Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego odebrało łącznie 25. nauczycieli.

- Wszystkim serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów w pracy zawodowej, jak również życiu osobistym – mówił Mariusz Chrzanowski. - Zawód nauczyciela jest bardzo wymagającą i odpowiedzialną profesją, na waszych barkach spoczywa bowiem kształtowanie przyszłych pokoleń obywateli – dodawał.

Najpierw złożone zostało uroczyste ślubowanie, jego treść odczytała zastępca Prezydenta Agnieszka Muzyk. Następnie pracownicy placówek oświatowych odebrali akty nadania, potwierdzające ich awans zawodowy. Wśród nich byli m.in. nauczyciele wychowania przedszkolnego, wychowania fizycznego, religii czy też zajęć opiekuńczo-wychowawczych. Aby uzyskać stopień nauczyciela mianowanego musieli zdać egzamin przed komisją, a wcześniej odbyć blisko 3 letni staż.  - Największy stres jest przed egzaminem. Inaczej też pracuje się na co dzień a inaczej, gdy trzeba potwierdzić swoje umiejętności. Dochodzą dodatkowe emocje, ale najważniejsze by je opanować – dzieliła się swoimi doświadczeniami Anna Kwiecień ze Szkoły Podstawowej nr 9.

Uroczystość była także okazją do rozmowy o problemach szkolnictwa. Włodarz Łomży dopytywał o potrzeby nauczycieli, placówek, nawiązał także do nowej perspektywy finansowej, z której można starać się o uzyskanie środków. - Edukacja jest jednym z priorytetów, trzeba o nią dbać, bo jest naszym dobrem wspólnym – podkreślał.

Pełna lista nauczycieli, którzy odebrali akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego, znajduje się w załączniku poniżej.