musisz zobaczyć
  • Loading

Wigilia w Starostwie Powiatowym (Foto)

Jak co roku w Starostwie Powiatowym w Łomży odbyło się spotkanie wigilijne radnych Powiatu Łomżyńskiego z pracownikami Starostwa. Na zaproszenie Starosty Łomżyńskiego – Pani Elżbiety Parzych oraz Przewodniczącego Rady Powiatu – Pana Jarosława Kuleszy w spotkaniu uczestniczył  J.E. Ks. Biskup Janusz Stepnowski – Ordynariusz Diecezji Łomżyńskiej oraz Wikariusz Generalny – Ks. Infułat Jan Sołowianiuk.

Z zaproszenia władz powiatu skorzystali Wójtowie, Burmistrzowie z Powiatu Łomżyńskiego, radni Sejmiku Województwa Podlaskiego, szefowie służb, straży i inspekcji z terenu powiatu, dyrektorzy jednostek organizacyjnych powiatu, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz lokalni przedsiębiorcy.
Licznie zgromadzonych gości przywitał Wicestarosta Łomżyński – Lech Marek Szabłowski, który składając życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia stwierdził, „aby ten stół wigilijny łączy wszystkich w duchu pojednania na rzecz rozwoju Powiatu Łomżyńskiego”.
Pani Elżbieta Parzych – Starosta Łomżyński w imieniu władz powiatu podziękowała  wszystkim gościom za przyjęcie zaproszenia i udział w spotkaniu wigilijnym w Starostwie Powiatowym w Łomży.  Korzystając z okazji Pani Starosta złożyła najserdeczniejsze życzenia spokojnych, radosnych, spędzonych w gronie rodzinnym Świąt Bożego Narodzenia.

Życzenia Bożonarodzeniowe złożyli także: w imieniu Sejmiku Województwa Pan Mieczysław Bagiński oraz w imieniu Rady Miasta Łomży – Przewodnicząca Bernadetta Krynicka.

Wigilijny stół i opłatki poświęcił Ks. Biskup Janusz Stepnowski, który przyłączając się do życzeń stwierdził, że Święta Bożego Narodzenia są okazją do jedności wszystkich mieszkańców Powiatu Łomżyńskiego, miasta Łomży i innych samorządów w ramach województwa podlaskiego.
Uroczystość wigilijną uświetnił występ najmłodszego Zespołu Pieśni i Tańca występującego w ramach Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży. Kolędy w wykonaniu młodych artystów spotkały się ze spontanicznym przyjęciem zgromadzonych gości.
źródło: powiatlomzynski.pl