musisz zobaczyć
  • Loading

„Ukochany Kraj” w SP 7

Pod hasłem „Ukochany Kraj” w Szkole Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży odbył się w czwartek „Wieczór Patriotyczny”. Była to już piąta edycja tego typu uroczystości w tej szkole, mająca na celu uczczenie obchodów majowych świąt patriotycznych. Zgromadzeni na uroczystości goście nie tylko wysłuchali, ale również wspólnie z uczniami „Siódemki” śpiewali najpiękniejsze polskie pieśni o tematyce patriotycznej.

 

- Dzisiejsze spotkanie to jedno z zadań wynikających z misji szkoły, mieszczące się w słowie ojczyzna. Cieszymy się, że tak wiele osób przyjęło zaproszenie na naszą coroczną lekcję patriotyzmu – mówiła Dyrektor SP 7 Halina Szeligowska zapraszając do wspólnego śpiewania.
W trakcie uroczystości zaśpiewane zostały m.in. takie utwory jak „Szara piechota”, „Rozszumiały się wierzby płaczące”, „Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani pod okienko” oraz hymn państwowy, czyli Mazurek Dąbrowskiego. Przez uczniów szkoły zaprezentowane zostały także patriotyczne wiersze o Polsce.
Obecny na uroczystości Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski podkreślał, że  nasze województwo jest wielokulturowe, ale to co nas wszystkich łączy to patriotyzm. - Te pieśni, które były na ustach naszych przodków, niech ciągle rozbrzmiewają, niech będą przekazywane z pokolenia na pokolenie, bo to buduje nasze województwo i naszą ojczyznę - mówił.
Z kolei obecna na „Wieczorze Patriotycznym” zastępca Prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk w imieniu władz Łomży dziękowała za efekt wychowawczy uroczystości, utrwalanie postaw patriotycznych w sposób przyjazny i dla dzieci akceptowalny oraz delikatny. Wszystkim dzieciom biorącym udział w spotkaniu, w ramach podziękowania za ich występ, rozdała cukierki.
V Wieczór Patriotyczny przygotowały nauczycielki Ewa Sawicka i Bożena Wachowska głównie z uczniami klasy pierwszej i drugiej, jednak nie zabrakło także pojedynczych występów dzieci ze starszych klas. W spotkaniu oprócz oficjeli i rodziców dzieci, udział wzięli także m.in. młodzi harcerze oraz przedstawiciele Drużyny Weteranów Harcerzy Ziemi Łomżyńskiej. Uroczystość tradycyjnie już poprowadził dziennikarz Mariusz Rytel.