musisz zobaczyć
  • Loading

BRUTALNA HISTORIA ZATOCZYŁA KOŁO …

Justyna Korytkowska z „Prefbetu Śniadowo” Łomża Rekordzistka kraju w biegu godzinnym, multimedalistka Mistrzostw Polski w biegach długodystansowych i przeszkodowych podczas tegorocznych Mistrzostw Polski, które zostały rozegrane w Bydgoszczy (24-26.06.2016) doznała poważnej kontuzji.Nasza zawodniczka w biegu na 3000m z przeszkodami już na pierwszym rowie z wodą zakończyła swój bieg doznając urazu kolana. Oznacza to, że nie tylko nie zdobyła kolejnego medalu, ale jej marzenia o występie na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro legły w gruzach.
Pierwsze diagnozy nie są optymistyczne, mówią o 2- 3 miesiącach przerwy od treningów.

W tym miejscu należy przypomnieć, że 4 lata temu przed Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie Justyna podczas mitingu w czeskiej Pradze doznała kontuzji skręcenia kostki i jej przerwa ponad 9 miesięcy i tym samym smutna historia zatoczyła koło.

Andrzej Korytkowski: po tej długiej przerwie Justyna wróciła do treningów i w 2014 roku zdobyła 4 medale Mistrzostw Polski, w tym tytuł mistrzyni na 5000m i pobiła Rekord Polski w biegu godzinnym.   Miejmy nadzieję, że tym razem będzie podobnie…

Justyna: czuję wielką pustkę, brakuje mi biegania choć minęło tylko 3 dni od wypadku. Najważniejsze dla mnie to teraz szybko działać, mam już wyniki badań i dziś zapadnie decyzja co do sposobu leczenia. Nie stoję w miejscu, nie załamuję rąk, chcę jak najszybciej wrócić do sportu.  Podwójnie mi przykro bo bardzo dużo osób zaangażowało się w moje przygotowania, dziękuję firmie PPB Prefbet ze Śniadowa, mojemu sponsorowi indywidualnemu Panu Markowi Mackiewicz, fizjoterapeucie Krzysztofowi Piszczatowskiemu, Prezydentowi Miasta Łomży Mariuszowi Chrzanowskiemu, który w dużej mierze dofinansował moje przygotowania oraz oczywiście trenerowi Andrzejowi Korytkowskiemu, za cały jego trud i starania. Tym bardziej, dla takich wspaniałych osób, chce mi się wrócić do biegania jak najszybciej.