musisz zobaczyć
  • Loading

Łomża zaprezentowała się w stolicy

W środę (25.01) w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie odbyło się "Dyplomatyczne Otwarcie Roku 2017". W spotkaniu wzięli udział akredytowani w Polsce ambasadorzy, przedstawicie administracji publicznej – w tym sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Krzysztof Szczerski oraz liczne grono przedsiębiorców.

Wśród zaproszonych gości znalazł się również Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

"Dyplomatyczne Otwarcie Roku" w Krajowej Izbie Gospodarczej jest coroczną okazją do przedstawienia planów dotyczących międzynarodowej współpracy gospodarczej, realizowanej przez poszczególne instytucje, resorty oraz samorząd gospodarczy. Co roku prezentowane są również walory turystyczne i gospodarcze jednego z regionów Polski. Podczas tegorocznego spotkania przedstawiana została oferta województwa podlaskiego.

- Cieszę się, że mogłem wziąć udział w wydarzeniu promującym nasze miasto w stolicy. Przekazane zostały materiały promocyjne reprezentantom ambasad. Była również okazja do nawiązania kontaktów, które w przyszłości mogą zaowocować współpracą w obszarze gospodarczym czy kulturalnym – mówi włodarz miasta nad Narwią.

Osobą, która od lat integruje samorządy i przedsiębiorców z województwa podlaskiego jest niewątpliwie Witold Karczewski, prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku. - Naszym celem było zaprezentowanie naszego województwa. Wydarzeniu towarzyszyły stoiska, gdzie każdy mógł skosztować wyrobów garmażeryjnych pochodzących z regionu. Myślę, że wszyscy razem zrobiliśmy dobrą robotę i pokazaliśmy się jako jedno, silne województwo – podsumowuje Witold Karczewski.