musisz zobaczyć
  • Loading

Łomżyńscy licealiści nagrali klip, który podbija internet [WIDEO]

To film, który przejdzie do historii polskiego internetu oraz dowód, że wrażliwość jest cechą młodego pokolenia. Łomżyński licealista stworzył niezwykły teledysk i zwrócił uwagę świata na cierpienie innych.

Wszystko zaczęło się od zbiórki na rzecz Aleppo, którą zorganizowała nauczycielka liceum w Łomży. Potem pojawiło się marzenie, by stworzyć cover piosenki Black Eyed Peas #whereisthelove.

- W listopadzie przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy na rzecz potrzebujących w Aleppo - mówi Katarzyna Lipska, nauczycielka WOS-u i historii w I LO w Łomży, która zorganizowała akcję na rzecz Syryjczyków.

- Podczas zbiórki Mariusz Hołownia, jeden z naszych uczniów stwierdził, że w akcję świetnie by się wpisał teledysk grupy Black Eyed Peas. Kiedy pomysł dojrzewał w jego głowie, w przedsięwzięcie zaangażowali się inni - dodaje nauczycielka.


- To było moje marzenie; bardzo spodobał mi się przekaz tej piosenki. Miałem taki okres, że słuchałem jej nawet dziesięć razy dziennie - powiedział Deonowi Mariusz Hołownia, uczeń, który wpadł na pomysł stworzenia teledysku. - Potem porozmawiałem o tym z moją dziewczyną, następnie z kolegami. W końcu postanowiliśmy zrealizować nasz plan.

Chociaż trudno w to uwierzyć, cały film został nagrany w szkolnej auli telefonem komórkowym.

-  Użyliśmy jedynie profesjonalnego oświetlenia. Moja dziewczyna i mój kolega zajmowali się nagrywaniem. Trzeba przyznać, że wyszło lepiej, niż się spodziewaliśmy - stwierdził Mariusz.

Na pytanie, co czuje, kiedy stworzony przez niego film podbija internet, odpowiedział, że jest szczęśliwy. - Naprawdę chciałem, żeby ludzie zastanowili się nad przekazem filmu.Dodaje, że nie byłoby to możliwe bez wsparcia przyjaciół, kolegów i nauczycieli.

Mariusz jest uczniem trzeciej klasy I LO w Łomży. W tym roku będzie zdawał maturę.