musisz zobaczyć
  • Loading

Kontrabanda za 340 tyś zł. (FOTO)

Funkcjonariusze Służby Celnej z polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Kuźnicy udaremnili największy w tym roku przemyt papierosów. W specjalnie dostosowanej do przemytu podwójnej ściance dostawczego forda transita podlascy celnicy znaleźli 31 tys. paczek białoruskich papierosów.

 

Celnicy z Kuźnicy skierowali do szczegółowej rewizji dostawczego forda, za którego kierownicą zasiadał 47-letni obywatel Białorusi. Mężczyzna próbował wjechać do Polski „zielonym pasem” przeznaczonym dla osób, które nie przewożą żadnych towarów podlegających zgłoszeniu celnemu.
Podczas sprawdzania pojazdu podejrzenia celników wzbudziła przednia ścianka w z pozoru pustej części ładunkowej samochodu. Po chwili okazało się, że znajduje się w niej zamaskowana plandeką i panelami podłogowymi skrytka z tytoniową kontrabandą.

W sumie w fordzie celnicy znaleźli blisko 31 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. Ich szacunkowa wartość rynkowa przekracza 340 tys. złotych.

Służba Celna wszczęła postępowanie karne skarbowe w sprawie przemytu papierosów. Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna, utrata nielegalnego towaru oraz przepadek samochodu przystosowanego do przewozu kontrabandy.

 

źródło: Izba Celna Białystok