musisz zobaczyć
  • Loading

Rodzice 6-latków oszukani? Interwencja w ratuszu (WIDEO)

Rodzice 6-latków z przedszkoli nr 14 i 15 jeszcze podczas procesu rekrutacji dostali zapewnienie o braku konieczności składania podań o przyjęcie ich pociech do oddziału przedszkolnego powstałego przy Szkole Podstawowej nr 10. Liczba miejsc w grupach 6-latków oraz mieszanych miała być wystarczająca aby dzieci zostały w swoich dotychczasowych placówkach edukacyjnych.

Dziś rano czyli po zakończeniu procesu rekrutacji okazało się, że miejsc dla 6-latków w przedszkolach nr 14 i 15 nie ma i dzieci przeniesione zostaną do Szkoły Podstawowej nr 1. W ramach protestu przeciwko takiej decyzji władz, pokrzywdzeni rodzice przybyli dziś do Urzędu Miasta gdzie spotkali się z Naczelnikiem Wydziału Oświaty, Andrzejem Piechocińskim.

Po około 30 minutowej dyskusji bogatej w argumenty przemawiające za racją zainteresowanych, dostali oni zapewnienie o natychmiastowym podjęciu działań, które mają doprowadzić do rozwiązania konfliktu. Jak przekonywał Naczelnik Andrzej Piechociński, jeszcze dziś spotka się z dyrektorami 14-tki oraz 15-tki w celu uzgodnienia możliwości placówek co do utworzenia dodatkowych grup dla 6-latków.


Treść petycji rodziców:

My rodzice dzieci sześcioletnich zaskarżamy decyzję o zmianie placówki z Przedszkola Publicznego nr 14 na Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 1 w Łomży. Decyzja została podjęta bez porozumienia z rodzicami i po zakończeniu rekrutacji. Zgodnie z Systemem Oświaty to rodzic ma prawo do wyboru placówki, w której dziecko będzie kontynuowało edukację. W czasie trwania naboru nasze dzieci otrzymały gwarancję pozostania w placówce
W obecnej sytuacji zostaliśmy pozbawieni wyboru.
Żądamy aby nasze dzieci zostały w miejscu pierwotnej rekrutacji.

.be