musisz zobaczyć
  • Loading

Bezpieczny pieszy – policjanci apelują o ostrożność

Łomżyńscy policjanci zwracali wczoraj szczególną uwagę na zachowania pieszych i kierowców w pobliżu przejść dla pieszych. Mundurowi przypominają o używaniu odblasków po zmroku i podkreślają, że nawet najmniejszy taki element umieszczony w widocznym dla kierowców miejscu – ratuje życie!


Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży prowadzili w dniu wczorajszym działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa pieszych i ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem tej grupy uczestników ruchu drogowego. Mundurowi zwracali uwagę na niezgodne z prawem zachowania pieszych oraz sprawdzali, jak zachowują się kierowcy w pobliżu przejść dla pieszych.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność. Przypominają także niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku, poza obszarem zabudowanym, a także na terenie miasta. Podkreślają, że odblask umieszczony na ubraniu, czy torebce podnosi widoczność pieszego, co znacząco poprawia jego bezpieczeństwo.