Palikot w mieście

Dziś około południa do Łomży dotarła kampania w ramach wyborów do Europarlamentu, a z nią lider Europy Plus Twój Ruch, Janusz Palikot. 

 

Zadaniem polityka była promocja kandydatury prof. Małgorzaty Kowalskiej stającej do wyborów z naszego okręgu. Sam polityk nie miał za dużo do powiedzenia na temat Łomży, jej mieszkańców i ich problemów. Skupił się raczej na tzw. "dużej polityce" czyli kolejnych aferach i komisjach śledczych jakich powołania będzie się domagał. Protegowana partii Palikota, Pani prof. Kowalska mówi: "Ja nie jestem łomżynianką. W Łomży bywam dosyć rzadko ale oczywiście przyjrzałam się TROCHĘ problemom miasta..Gdybym przypadkiem została do tego Parlamentu Europejskiego wybrana, zrobię co w mojej mocy aby rzeczywiście znaczna część tych środków unijnych...była przeznaczana na rzeczywistą politykę spójności wobec regionów ciągle jeszcze najbardziej ubogich."

 

To czy deklaracje robienia wszystkiego co tylko w mocy kandydatki pomoże Pani profesor w nadchodzących wyborach do Parlament Europejskiego, bedziemy mogli ocenić po ogłoszeniu ich wyników.