60. OFKA w Łomży już 5 marca 2015 r.

Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych Imienia Profesora Henryka Kluby to najstarsza w Polsce impreza poświęcona kinu niezależnemu. Już ta chlubna tradycja zaświadcza o randze i prestiżu przedsięwzięcia, które – zachowując swoją podstawową formułę i cele – stara się rozwijać i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom środowiska.

 

Konkurs skierowany jest do twórców amatorów w każdym wieku, filmowców z zamiłowania, a od kilku edycji także do studentów szkół filmowych. Jego celem jest stymulowanie i promowanie amatorskiego ruchu filmowego oraz inicjatyw młodych ludzi wkraczających w obszar kina profesjonalnego. Dlatego Organizatorzy tak duży nacisk kładą na edukację będącą jednym z najważniejszych aspektów OKFA. Warsztaty, spotkania z profesjonalistami, fachowe otwarte omówienia konkursowych prac to niezbędne elementy programu. Wybitne osobowości świata filmowego, które gościliśmy w ostatnich latach (m.in. Krzysztof Majchrzak, Jan Peszek, Jan Machulski, Magdalena Łazarkiewicz, Michał Rosa, Piotr Dumała, Michał Chaciński) chętnie dzieliły się swą wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami Konkursu, służąc radą, pomocą, cennymi uwagami. Warsztatowe wsparcie, jakie można uzyskać, biorąc udział w OKFA, przyciąga aktywnych zwolenników kina niezależnego.
 
Ugruntowane tradycje, współczesne spojrzenie, edukacja na najwyższym poziomie - profesjonaliści dla amatorów entuzjastów. To corocznie kilkadziesiąt godzin projekcji konkursowych - starannie wyselekcjonowanych dokumentów, animacji i fabuł. To spotkania ze znakomitościami świata sztuki filmowej, gośćmi zagranicznymi, warsztaty, koncerty, pokazy specjalne, atrakcje towarzyskie. Na zwycięzców czeka Grand Prix – przyznawane w trzech kategoriach: film niezależny, film amatorski oraz film studencki.
 
Kino Festiwalowe 'GALAKTYKA' 5 marca 2015r. o godz. 20.00 w restauracji Retro. Fundacja Leonardo zaprasza na projekcję:
 
- filmów nagrodzonych w kategoriach film niezależny i film studencki: "Aldona", "W klatce czasu", "I'm falling down", "O której wrócisz?”
 
- filmów nagrodzonych w kategorii film amatorski: "Bajka o Jasiu i Małgosi", "Father", "Wojny domowe", "Rozmowa"
 
Wstęp wolny!