Prezydent Łomży pożegnał komendantów łomżyńskiej PSP (FOTO)

W miniony piątek, 27 lutego br., Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i jego zastępca Andrzej Garlicki, wzięli udział w uroczystościach z okazji odejścia na emeryturę komendanta miejskiego PSP w Łomży - st. bryg. Ireneusza Denysiuka. W stan spoczynku przeszedł również zastępca komendanta - st. bryg. Jan Chludziński.


Na uroczystościach - odbywających się na dziedzińcu jednostki PSP, przy ul. Sikorskiego - oprócz władz naszego miasta, nie zabrakło także m. in. radnych Łomży, przedstawicieli samorządów, duchowieństwa oraz służb mundurowych. Te ostatnie reprezentował komendant wojewódzki st. bryg. Antoni Ostrowski, który dokonał uroczystego zwolnienia ze służby wymienionych strażaków.

Prezydent Mariusz Chrzanowski podziękował odchodzącym ze służby, za wieloletnią pracę na rzecz miasta. Szczególne podziękowania złożył ustępującemu komendantowi I. Denysiukowi. - W imieniu swoim i mieszkańców Łomży, dziękuję za trud i wysiłek, jaki Pan włożył w rozwój naszej społeczności lokalnej. Był Pan dowódcą, od którego emanowała życzliwość, serdeczność, skromność i wspaniałe poczucie humoru – mówił.

Komendant I. Denysiuk odszedł na emeryturę po 32 latach pełnienia służby, natomiast dla jego zastępcy J. Chludzińskiego, piątkowy dzień był ostatnim w 35 letniej służbie w pożarnictwie. Obaj dziękowali gościom za liczne przybycie oraz swoim współpracownikom za lata spędzone w PSP.

Obecne obowiązki komendanta miejskiego PSP przejął bryg. Dionizy Krzyna, dotychczasowy dowódca jednostki ratowniczo - gaśniczej łomżyńskiej PSP. Funkcję tę będzie pełnić tymczasowo, do 31 marca br. Później poznamy nazwisko pełnoprawnego komendanta PSP w Łomży, którego powołać ma komendant wojewódzki.

 

tekst i foto: UM Łomża