Rekordowy przemyt zamiast mebli (FOTO)

Transport 275 tysięcy paczek papierosów o wartości ponad 3 milionów złotych przechwycili w pobliżu polsko-litewskiej granicy funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska. To największy przemyt papierosów udaremniony w tym roku w Polsce.


W sobotę 14 lutego funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska zatrzymali do kontroli polską ciężarówkę. Zasiadający za kierownicą tira 31-letni mieszkaniec woj. podlaskiego twierdził, że wiezie z Łotwy do Holandii transport mebli. To samo wynikało z przedstawionych celnikom do kontroli dokumentów. Funkcjonariusze postanowili jednak sprawdzić, czy mężczyzna mówi prawdę i podjęli decyzję o prześwietleniu rentgenowskim ciężarówki, a następnie o rewizji naczepy.
Po jej otwarciu okazało się, że w kartonach zamiast deklarowanych mebli znajdują się białoruskie papierosy. W sumie w tirze celnicy znaleźli blisko 275 tysięcy paczek papierosów o szacunkowej wartości rynkowej ponad 3 milionów złotych.
Podlascy celnicy wszczęli przeciwko kierowcy śledztwo, które prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Suwałkach. Za przemyt tak dużej ilości papierosów zatrzymanemu i tymczasowo aresztowanemu mężczyźnie oprócz utraty nielegalnego towaru i ciężarówki grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.źródło: Izba Celna Białystok