Turniej dla Damiana z "Mechaniaka"

W piątek 23 lutego w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich przy Szkole Podstawowej nr 9 w godzinach od 10.00 do 15.00 odbędzie się charytatywny turniej piłki nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Łomża. Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Damiana Śliwowskiego - ucznia Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży, który ucierpiał w wypadku motocyklowym. Oprócz rywalizacji sportowej wydarzeniu towarzyszyć będą liczne atrakcje m.in. licytacje gadżetów sportowych czy pokazy taneczne.

Pomysł organizacji wydarzenia zrodził się jakiś czas temu, po tym jak o Damianie prezydentowi Łomży Mariuszowi Chrzanowskiemu opowiedziała Sylwia Grabowska, która jest rodzicem jednego z uczniów "Mechaniaka". - Chciałam jakoś pomóc, bo nieszczęście może spotkać każdego. Zwróciłam się do Pana Prezydenta z pytaniem czy Miasto mogłoby włączyć się w taką inicjatywę – mówi pani Sylwia. - Jest to szczytny cel i odpowiedź mogła być tylko jedna. Wspieram i zawsze będę wspierał tego typu akcje. Mam nadzieję, że odzew ludzi dobrego serca będzie duży i uda się w pomóc temu młodemu chłopakowi – mówi włodarz miasta, który wystąpi w koszulce reprezentacji Urzędu Miejskiego.

Oprócz "urzędników" w turnieju weźmie udział jeszcze 7 ekip. Nie zabraknie społeczności Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży, którego uczniem jest Damian. Wystąpią także drużyny innych łomżyńskich szkół - Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 oraz II Liceum Ogólnokształcącego. Na parkiet wybiegną ponadto "szóstki" Starostwa Powiatowego w Łomży, Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, Młodzieżowej Rady Miejskiej Łomży oraz lokalnych przedsiębiorców. - Mamy grono osób, które lubi pograć w piłkę, a na tak szczytny celu jaki przyświeca imprezie nie trzeba było nikogo długo namawiać – przekonuje Karol Szymański z firmy BTS Szymańscy. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy. Zespoły, które w grupach zajmą pierwsze dwa miejsca, zagrają w półfinałach. Przegrani zmierzą się w meczu o 3. miejsce, zaś zwycięzcy zagrają w finale.

Ale piątkowa impreza to nie tylko wydarzenie sportowe. Oprócz tego prowadzone będą liczne licytacje. Około godziny 13.00 pod przysłowiowy młotek pójdą gadżety sportowe - m.in. koszulka Rafała Boguskiego z autografami piłkarzy Wisły Kraków, gadżety reprezentacji Polski, piłkarska koszulka z autografami reprezentacji Polski kobiet czy upominki związane z drużyną szczypiornistów Vive Kielce. Na aukcję zostanie wystawiony również legendarny motocykl "ČZ" 175 z 1965 roku, odrestaurowany przez uczniów "Mechaniaka". Nabyć będzie można płytę z autografem Zenka Martyniuka czy koszulkę z autografami kabaretu Nowaki. Ponadto prowadzona będzie loteria fantowa i każdy kto kupi los o wartości 5 zł otrzyma specjalny upominek. Swoich miłośników znajdzie z pewnością kiermasz ciast, prowadzony przez wolontariuszy akcji "Łomża piecze ciasta" - za dowolny datek do puszki wrzucający skosztują słodkich wypieków. Dodatkową atrakcją ma być pokaz grup taneczny młodzieży ze studia tańca B.K. Step.

fot. ilustracyjne

Dodaj komentarz

© 2013 - 2019 xlomza.pl

Regulamin / Polityka prywatności i Cookies